6 квітня 2023 р. за ініціативи Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 Черкаської міської ради відбувся Фестиваль інноваційних педагогічних технологій, активними учасниками якого були викладачі кафедри дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.З вітальним словом до учасників заходу звернулися міський голова м. Черкас Анатолій Бондаренко та голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, які наголосили на актуальності проведення заходу для забезпечення якості освіти в Черкаській області та обміну практичним досвідом між педагогічними та науково-педагогічними працівниками.

Актуальні питання щодо розвитку освіти та науки в Україні у найближчій перспективі висвітлили: Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації; Наталія Чепурна, кандидат педагогічних наук, доцент, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Заслужений працівник освіти України; Оксана Компанієць, начальник управління Державної служби якості освіти у Черкаській області; Юрій Кононенко, начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

По завершенню офіційної частини, учасники заходу мали можливість відвідати активності, які обиралася за власною ініціативою з огляду на тематику. Зокрема, одна із локацій на тему «Вектори розвитку дошкільної освіти в контексті інтеграції в європейський освітній простір» була представлена Інною Олександрівною Ніколаєску, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри дошкільної та спеціальної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.У тандемі з науково-педагогічними працівниками кафедри дошкільної та спеціальної освіти (Юлією Нікітською, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем, Оксаною Панченко, доктором філософії, викладачем та Наталією Гайдаренко, викладачем) Інна Олександрівна представила для завідувачів та методистів закладів дошкільної освіти перспективні вектори розвитку дошкільної освіти, серед яких: діджиталізація освіти; спеціальна освіта; робота з дітьми з особливими освітніми потребами; емоційний інтелект учасників освітнього процесу.

Присутні на заході обговорили особливості дітей покоління Альфа, визначили основні ознаки дітей нового покоління та розглянули виклики сучасності, які постають перед педагогом у роботі з дошкільниками. Поряд з цим, для учасників заходу було представлено практичні кейси, які допоможуть педагогу якісно організовувати освітній процес в закладі дошкільної освіти у тому числі з дітьми з особливими освітніми потребами, зокрема:▪️Доповнена реальність у роботі з дітьми старшого дошкільного віку на прикладі застосування Інтерактивного глобусу «Shifu» та AR-сервісів «WoWBox» й «DEVAR Kids» (спікер: Оксана Панченко, доктор філософії, викладач кафедри);▪️Робота педагога з дітьми з особливими освітніми потребами наступних категорий: діти з РАС, немоленнєві діти, діти з поведінково-емоційними розладами, діти із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю (спікер: Наталія Гайдаренко, викладач кафедри);▪️Емоційний інтелект і можливості його розвитку в дітей та дорослих (спікер: Юлія Нікітська, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри).

Хочемо висловити щиру подяку Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради за запрошення до участі у Фестивалі інноваційних педагогічних технологій, адже це чудова можливість продемонструвати власні знання, напрацювання та досвід у галузі дошкільної освіти й підготовці майбутніх вихователів закладу дошкільної освіти. Віримо, що Фестиваль інноваційних педагогічних технологій стане ще одним кроком для розвитку освіти в області та країні й допоможе педагогам впроваджувати новітні підходи та інноваційні методи у своїй роботі.