Викладачі кафедри початкової освіти взяли участь у Х міжнародній науково-методичній конференції «Проблеми математичної освіти» (ПМО – 2023), яка проходила 6–7 квітня 2023 року на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.Зокрема, професор Зорочкіна Тетяна Сергіївна виступила з доповіддю на секційному засіданні «Організація навчання математики в початковій ланці НУШ» з темою «Особливості затосування математичного планшету «Geoboard» на уроках математики в початковій школі».

Математичний планшет (Geoboard) – це багатофункціональна геометрична дошка для конструювання зображень на площині, яка являє собою поле з кілочками, за які зачеплюють різнокольорові гумки, малюючи при цьому різноманітні схеми та фігури, або роблячи обчислення. За допомогою геоборду молодші школярі можуть вивчати цифри, арифметичні дії додавання і віднімання, таблицю множення, геометричні фігури (у тому числі форму, розмір, симетрію, периметр, площу) та інше.Застосування геоборду на уроках математики сприяє здійсненню комплексного розвитку молодших школярів, формуванню в них цілісної картини світу, розвитку конструктивних навичок, уявлення про просторові відношення, геометричні фігури, числа, арифметичні дії тощо. А також в учнів формуються навички самостійної та колективної роботи, здійснюється індивідуальний та творчий підхід, активізується дослідницька діяльність. Таким чином, за допомогою геоборду можна не лише ефективно вивчати навчальний матеріал, а й розвивати когнітивні здібності учнів, творчу уяву, дрібну моторику.Щиро дякуємо організаторам за чудовий захід!